Bruneta e geloasă că fostul ei soţ are contract cu Antena 1, în timp ce ea a filmat doar un episod-pilot pentu o telenovelă
În ultimii ani, Oana Zăvoranu a avut parte de mai multe eşecuri pe plan profesional. Apropiaţii ei susţin că aceasta este extrem de supărată că fostului ei soţ îi merge mult mai bine de la divorţ, în vreme ce ea nu a reuşit să facă mai nimic. După ce Oana a semnat anul trecut un contract cu Antena 1, colaborarea vedetei cu postul amintit nu s-a concretizat. E
a s-a bazat apoi pe nişte promisiuni de la postul tv ACASĂ, dar nici aici nu s-a întâmplat nimic. Oana a revenit la începutul acestui an la televiziunea din Băneasa şi a semnat din nou pentru o telenovelă. „Cetăţenii care au vizionat episodul pilot se pare că au ajuns la concluzia că rolul meu trebuie să fie mult mai extins. Mă cheamă Angi şi joc un rol negativ", spunea recent Oana, în emisiunea „Un show păcătos". Deşi Oana a filmat un pilot alături de Daniela Crudu, Andrei Duban şi Stela Popescu, despre proiect nu s-a mai auzit nimic.
Zăvoranca, de trei ori la Urgenţă
În aprilie 2011, după despărţirea de Pepe, Oana Zăvoranu a ajuns la spital transportată de salvare după ce a leşinat într-o cafenea din Dorobanţi. La vremea aceea vedeta spunea că este însărcinată cu Tudor Ionescu, Tudy, şi că ar fi pierdut sarcina după ce i s-a făcut rău.

